Jdi na obsah Jdi na menu

PRUH media50 media
 


AUTOCROSS 20.7.2008

26. 11. 2009

Obrazek

Na krásné a legendami opředené trati v Poříčí nad Sázavou se v minulých desetiletích psala historie autocrossu a to jak domácího, tak i evropského. Loni však po dlouhých letech závody v Poříčí chyběly v mistrovském kalendáři. To ale netrvalo dlouho a letos se do něj naštěstí zase vrátily. Za měsíc, přesně 20. července se zde totiž znovu pojede závod Bresson MČR v autocrossu.

Na rozšířené a vylepšené trati se bude konat závod Bresson MČR a to jak ve třídách buggyn, tak cestovních vozů. Třešničkou na dortu však bude vložený závod speciálů divize 3, který se pojede o „Putovní pohár Mediasportu“.

Všech deset finalistů ve vloženém závodě pojede o řadu věcných a hodnotných cen. Neméně zajímavé jsou pak i tzv. price money, protože mezi první tři jezdce se rozdělí finanční hotovost 30.000 Kč!

Účast v závodě potvrdila absolutní česká špička v čele s vedoucím mužem letošního evropského šampionátu, Petrem Turkem (BMW). Velkým lákadlem bude bezesporu premiéra nového vozu Jaroslava Hoška, který bude pohánět motor Mitsubishi. Mezi další velké favority budou určitě patřit domácí Roman Kalvoda (Ford Cosworth), potom také Roman Keřka (Tatra) a prosadit se jistě budou chtít i Boris Vaculík (Nissan) a nebo Jaromír Štětina (Audi Turbo), Jan Smrž (Ford Cosworth) a Vladislav Štětina (Nissan). Start má v plánu i velmi rychlý Martin Švábenský (PRX V6) a nebo letošní nováček mezi čtyřlitry Tadeáš Staněk (PRX V6). Bohužel pravděpodobně nebude startovat pětinásobný mistr republiky Petr Bartoš, ale vše je ještě v jednání.

Výraznou novinkou je nově upravená a rozšířená trať zdejšího areálu, který má obrovsky bohatou historii. Modifikace tratě by měla vyhovovat jak jezdcům, tak hlavně divákům, kteří budou moci ze svého místa sledovat takřka celou trať. Přehlednost poříčské tratě byla vždy jednou z jejích největších deviz a letos se v tomto ohledu situace ještě zlepšila.

Kromě jistě atraktivních autocrossových závodů bude pro diváky připravena bohatá tombola, ve které se bude losovat o ceny od firem Mascom, Tondach či Kamikaze. Hlavní cenou však bude svezení s Václavem Fejfarem a to v jeho nové Škodě Fabia, se kterou tento pilot úspěšně bojuje v letošním mistrovství Evropy.

Závody v Poříčí nad Sázavou začínají tréninkovými jízdami v neděli ráno, první série rozjížděk je na programu od 11.00, druhá série odstartuje ve 12.40 a třetí v 14.30. Vyvrcholením programu budou samozřejmě finálové jízdy a ty odstartují v 16.15.

Po roční přestávce tak areál na Homolce znovu ožije a všichni věří, že počínaje letošním ročníkem se začne psát novodobá historie autocrossových závodů v Poříčí nad Sázavou.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář