Jdi na obsah Jdi na menu

PRUH media50 media
 


AUTOKROS 2011

20. 6. 2011

AUTOCROSS Poříčí nad Sázavou

  
O víkendu 23. - 24. července se uskuteční již pátý díl Timeseal Mezinárodního Mistrovství ČR v autokrosu a to na legendární trati v Poříčí nad Sázavou. Letošní ročník je zároveň vypsán i jako Mistrovství zóny střední  Evropy a samozřejmě, že v nejsilnější divizi Super buggy budou autocrossaři bojovat již čtvrtým rokem o putovní pohár Mediasportu.
 
 Podle předběžných informací by měla nastoupit kompletní domácí špička jezdců v divizi Super buggy, kteří budou bojovat nejen o hodnotné ceny ale i obrovský putovní pohár Mediasportu  a také o „pricemoney“.
 
Nebude chybět legendární Jaroslav Hošek, Petr Bartoš, Roman Keřka či Marek Stloukal, ale o přízeň diváků bude bojovat také domácí trio jezdců Roman Kalvoda, Honza Smrž a Vláďa Štětina.
 
V kategorii Buggy 1600 se od letošního roku pravidelně objevují na podnicích nejen naši přední reprezentanti, kteří nebudou chybět ani v Poříčí, ale i přední jezdci z okolních států v čele se slovenským reprezentantem Igorem Vlasatým.
 
Hodně zajímavá je i divize cestovních aut Touring autocross , kde nabité startovní pole tvoří silné vozy Mitsubishi, Ford Focus ale i Škody Fabia. Na startu by neměli chybět Martin Svoboda, Aleš Mrkáček, Jan Brožek ale i velmi rychlý Maďar Lajos Gula.
 
Divize slabších cestovních aut do objemu 1600cm nabízí vždy velmi zajímavé souboje a vyrovnané startovní pole. Tato kategorie patří již neodmyslitelně k autocrossovým závodům a vždy nabídne velmi atraktivní podívanou.
 
Neméně zajímavý je také MASCOM CUP v divizi Kartcross, ve které se podle informací promotéra postaví na start v Poříčí hned 19 speciálů a to rovnou v jedné jízdě. Všechny už teď velmi zajímá, co se stane v první zatáčce. Pochopitelně i v této divizi máme jedno domácí želízko v ohni a to v osobě velmi úspěšného jezdce Jiřího Havelky.
 
Každoročně budou na startu i dětské divize Racer buggy ve kterých startují závodníci již od 5 let a v přestávkových pauzách se divákům opět představí velmi adrenalinová podívaná Freestyle motocross v čele s hvězdou tohoto sportu Petrem Pilníkem Pilátem.
 
Letos již jsou dokončeny a připraveny oba skoky, které navazují na sebe, proto atraktivita této exhibice přidává na síle. „Pilník“ si přichystal ještě jednu novinku, kterou v České republice nikde jinde neuvidíte, a to je 30 metrů dlouhý skok. Na tento odraz se už musí rozjet opravdu velkou rychlostí, výška skoku je zhruba 12 metrů a podle jeho slov „když to klapne“ hodí backflip.
 
Pořadatelé si ovšem pro Petra Piláta připravili ještě jednu lahůdku v podobě jeho účasti v plnohodnotném závodu divize Kartcross. Všichni jsme zvědaví, jak si dokáže tento freestylový motocrossař poradit za volantem závodního Kartcrossu ve veliké konkurenci.  
 
Celková účast kolem 120 závodních speciálů a exhibice Freestyle motocrossu dává tomuto závodnímu víkendu opravdu veliký náboj. Přijďte se podívat na stroje s výkonem až 600 koní nebo na to, jak se Petr Pilát dokáže vyrovnat s motorkou a buggynou najednou. Sobotní program začíná dopoledním tréninkem a pokračuje první jízdou v 17:00 hod. V neděli jsou na řadě druhé a třetí jízdy a v 14:30 by měla odstartovat finále.

TRAILER Autokros Poříčí : video

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

A co juniorky??

(Jakub Kubíček, 22. 7. 2011 16:11)

Nevím jestli je to k juniorkách naschvál, ale už mě nebaví se opakovat... Máte tady pěknej odstavec o Pilátovi, racer buggynách atd.. ale juniorky?? Zase ani tečka... už sem si celkem od pořadatelů zvykl číst jejich články bez nás, jak už se stalo klasikou... No nic.. snad příští rok pojedeme. :D Za juniory J.Kubíček

autokros

(Petr, 8. 7. 2011 0:02)

Chtěl jsem se zeptat jestli je nějaká šance, že se závodů zúčastní někdo z jezdců co jedou jen ME, např. Petr Turek, Ondra Musil, Vašek Fejfar, popř. nějaké zahraniční překvapení (třeba Wiely Albers ;-) ). Jinak musím říct, že podle obsazení depa je účast k mému, velmi milému překvapení, pěkně početná. Díky a jen doufám, že počasí bude rozumný a nedopadne to jako v Pace.