Jdi na obsah Jdi na menu

PRUH media50 media
 


EVROPA SE VRACÍ DO POŘÍČÍ

5. 12. 2009

ObrazekAno je to tak, závody evropského formátu se v příštím roce opět vrací na Homolku. Zatím se ještě nejedná o Mistrovství Evropy, ale o druhý evropský seriál, kterým je Mistrovství zóny střední Evropy.

Tohoto seriálu se krom našich zúčastňují především jezdci ze Slovenska, Maďarska, Ruska, Rakouska i Itálie. Svou účast však již přislíbily i špičkoví jezdci z jiných států, kteří figurují na čele tabulky Mistrovství Evropy. Jména těchto jezdců je však zatím překvapením.

Další novinkou pro příští rok, je zařazení divize Kartccrosu pod záštitou f. MASCOM, do seriálu Mistrovství ČR v autokrose. Tato divize bude mít samostatné rozjížďky a finále, tudíž opět větší divácký zážitek z této atraktivní třídy.

Ani to ovšem není vše! Poříčskou a přerovskou trať, jako jediné dvě tratě z ČR, si vybrali slovenští pořadatelé pro pořádání svého mistrovství. Přivítáme pro to kompletní slovenskou autokrosovou špičku  i  s jejich odlišnou divizí D2, což jsou plechové vozy do 2000 cm3.

Takto bohatě jezdecky a národnostně obsazený závod, se  vyrovná jen s Mistrovstvím Evropy.

Myslím tedy že nouze o atraktivní souboje, zastoupené ve všech divizích i závodníky z jiných států, budou zpestřením celého ročníku autokrosu v naší republice. Proto doporučuji všem správným fandům a divákům motoristického sportu, zakroužkovat si červenou barvou ve svém kalendáři na příští rok víkend 24.-25.7. 2010. Přijďte i Vy podpořit naše reprezentanty a naše tři domácí jezdce.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

tesim tesim tesim tesim

(fool, 12. 7. 2010 16:45)

cerstve namlsanej z novy paky se ukrutne tesim a uz se nemuzu dockat!!! :) to bude maso!!!

trať

(Petr, 21. 1. 2010 13:16)

Zajímalo by mě jestli se bude nějak upravovat trať a jeho okolí, popř. nějaké další novinky.

Pozdrav

(wilik, 7. 1. 2010 20:14)

Jsem rád,že se tu rozjela diskuse :-) a zdravím Petra Krejcara. Luboš

Už aby to bylo

(Petr, 7. 1. 2010 17:13)

No už aby to bylo a ještě doufat v počasí, snad nebude pršet, to už raději vedro, ikdyž pro jezdce to nebude zrovna příjemný, divákům prach vadit nebude a alespoň jich tam bude víc

zajímavý mix

(wilik, 6. 1. 2010 20:29)

Tak tohle jsem opravdu nečekal,ale doufejme,že to bude jen a jen ku prospěchu a i pro zatraktivnění hlavního letního podniku Homolky!!! Držím palce kluci ať se zadaří !

Slovenské MR

(Tomáš, 6. 1. 2010 17:04)

Slovenský mistrák se pojede při tomto závodu to jest 24.-25.7. Jejich divize jsou stejné jako u nás, takže se vlastně promíchají do sebe a každá divize tím lehce nabyde. V závěrečné klasifikaci si pak Slováci jen "vypíchnou" své jezdce pro jejich mistrovství. Ale pro diváky to nemá žádný vliv, jen to že budou divize více obsazeny.

bomba

(Petr, 30. 12. 2009 11:05)

Jsem opravdu nadšen a zároveň moc zvědav kdo přijede, že by Stube? ;-)no uvidíme.....Apropos termín zavodu Mistrovství Slovenska ještě znám není?

Už se těším

(wilik, 7. 12. 2009 7:29)

To nemá chybu a už se moc těšíme!!! Držím všem co se budou podílet na organizaci podniků všechny palce :-)