Jdi na obsah Jdi na menu

PRUH media50 media
 


SAJDKÁRY A ČTYŘKOLKY 2009

26. 11. 2009

Další závod MČR je za námi, tentokrát na trati Na homolce v Poříčí nad Sázavou. Kromě side a quad se jel i vložený závod 50 a 60.Quadů se tentokrát sjelo 38, 23 v kat.450 a 18 kousků v kat.OPEN. Počasí, celý týden slunečné a teplé, se v pátek otočilo a tak spolu s ochlazením začalo odpoledne  pršet.Obrazek Zprvu jsme si  libovali, že trať bude super nakropená, ale jak déšť bubnoval na stěny karavanů a obytňáků a ne a ne ustat, začali jsme tušit, že je něco zřejmě špatně. .Večerní posezení se tak nekonalo, tedy ne v takové míře jako v Kramolíně, většina si již brzy večer zalezla do svých bydlíků a vzývala déšť, aby ustal. Ráno bylo sice zamračené, ale nepršelo, bláto se po prvních seznamovácích vyházelo a tak byla trať, co se nakropení týče, docela ideální. Bohužel opět byla rozmlácená a tak jezdci i mašiny dostali docela zabrat.

Ve třídě do 450 kraloval opět v obou rozjížďkách Martin Fox Liška, sledován Pepou Císařem, oba za tým ASP GROUP  a Markem Jetelem Křepelkou. Svůj vrchovatý díl smůly si vybral Lukáš Černý, kterému se v první rozjížďce svlékla guma a  než jeho pomalý :-) mecháňa vyměnil kolo, uteklo mu několik kol no a v druhé pak, po kolizi s jinou mašinou, mu povyskočil a ohnul se klíček zapalování. I ten srovnali, jelikož však mechanik nezrychlil, nepoučiv se zřejmě z minula, i zde však přišel o několik kol. Za zmínku stojí jízda Radovana Bubu Bureše, který se závod od závodu zlepšuje a stejně tak i Lukáše Studeného, který obsadil pěkné deváté místo. Smůlu měl Honza Jasanský, který z páté pozice v první rozjížďce, propadl se na místo 15.,  když mu stroj v jedné zatáčce chcípnul a nemohl jej minutu nastartovat, zatímco kolem něj se  vesele proháněli ostatní. Stihl se však do konce rozjížďky propracovat na místo osmé. ObrazekV druhé jízdě pak po výborném startu hned za Foxíkem držel opět dlouho pátou pozici, projevila se však třítýdenní sádrová odstávka a propadl na místo sedmé. Trochu hrůzostrašně vypadal pád Pavla Otruby na spodní lavici, kdy jej mašina přimáčkla, naštěstí to nebude snad nic vážného. V závěru druhé jízdy pak nejmladší účastník Jirka Batovec  na horní vracečce omdlel, ale snad jen z vyčerpání.

Ve třídě OPEN vévodil David Tušl, který v druhé rozjížďce najel na druhého v pořadí Michala Prskavce náskok téměř jednu minutu. Michal ale konečně dojel a právem si vybojoval místo druhé, byť v druhé jízdě zhruba od dvanácté minuty jeho mechanik Čůza i Martina ČT1 trnuli hrůzou, když se z Michalovy mašiny začaly valit čmoudíky. Asi bude ještě nutno na stroji zapracovat. David Fedko musel svojí jízdu v půlce druhého závodu ukončit, když  mu kámen na rozetě vylomil zub. Trochu zklamáním byl výkon Mariána Klíče, kterého málem pojel i Luky Kalous.

Fotografie ze závodu 18.4.2009 zde 

další fotky čtyřkolek zde

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář