Jdi na obsah Jdi na menu

PRUH media50 media
 


TISKOVÁ ZPRÁVA

20. 7. 2012

 

O víkendu 21.-22. července pokračuje dalším závodem mezinárodní mistrovství v autokrosu na trati v Poříčí nad Sázavou. Již tradičně je závod započítáván do Mistrovství zóny střední Evropy, ale letos i do Mistrovství Slovenska a Rakouska. Novinkou na závodišti je letos nový divácký prostor v atraktivní první zatáčce, s dobrým výhledem na start i celou trať. Na toto místo se diváci vracejí po více jak patnácti letech.
Pořadím v domácím mistrovství určitě zamíchají zahraniční jezdci v čele se Slovákem Igorem Vlasatým a Jozefem Zimmermanem ale i nemalý počet rakouských jezdců zasáhne do boje o stupně nejvyšší.
V již pátém ročníků o putovní pohár Mediasportu budou bojovat jezdci nejsilnější divize Super buggy. Zatím se nikomu z jezdců nepodařilo tento cenný triumf obhájit, takže bude velkou otázkou zda zůstane dále v držení loňského vítěze Petra Bartoše, či zda si jej letos odveze někdo jiný z nabitého startovního pole se zahraniční účastí.     
 Sobotní program začíná v 9:30hod tréninkem Racer buggy a kartkrosu, ostatní divize začnou trénovat až od 14:00hod. První a druhá série rozjížděk RB bude ještě před obědem, zatímco ostatní divize mají první sérii rozjížďek od 17:20hod. V neděli se začne hned od 8:00hod druhou sérií rozjížděk, v 10:30hod slavnostním představením jezdců a třetí jízdy odstartují v 11:00hod. Finálové jízdy všech kategorií začnou v 14:30hod. V průběhu nedělních technických přestávek se mohou diváci opět těšit na exhibiční vystoupení Freestyle motocrossu.
Počet přes 120 přihlášených jezdců , zaručuje opět velmi nabitý časový program, plné startovní rošty a zajímavý průběh závodu. Atraktivní autokrosové souboje na zřejmě nejpřehlednější trati šampionátu ale i špičkový freestyle motocross, přinesou divácky nezapomenutelné chvíle. Proto přijďte podpořit v sobotu 21. a v neděli 22. července do Poříčí naše přední jezdce autokrosu.