Jdi na obsah Jdi na menu

PRUH media50 media
 


VRCHOLÍ PŘÍPRAVY NA ZÁVOD SEZÓNY

3. 7. 2010

Po dlouhých letech se do Poříčí vrací závod evropského formátu. Ve dnech 24. a 25. července se na místním legendárním závodišti Homolka totiž pojede Mistrovství zóny střední Evropy v autokrose. Tento podnik je započítán i do Euraca cupu juniorů, Mezinárodního Mistrovství ČR a doplní jej ještě závodníci jedoucí Mistrovství Slovenské republiky a MASCOM cup.

   Na trati stále probíhají potřebné úpravy pro zlepšení bezpečnosti jezdců, ale i diváci doznají jistou změnu. Především v prostoru první zatáčky, kde byl vybudován divácký val pro lepší viditelnost na trať a doplní jej ještě čtyři tribuny k sezení.

   Ovšem asi největší terénní úpravy probíhají souběžně vedle startovní rovinky, kde vzniká tréninkový areál pro našeho domácího  jezdce FMX motocrossu Petra Pilníka Piláta. Tři metry vysoké odrazy a čtyři metry vysoké dopady pojmou neskutečné stovky kubíků zeminy. Unikátností ovšem jsou dva tyto skoky za sebou. Divákům to ovšem přinese neskutečnou podívanou přímo před oči a to po celé délce startovní rovinky.

Obrazek

Obrazek

   Celý, časově nabitý víkend začíná v sobotu v 9:00 hod tréninkem divizí RB a Kartcrossu. Mezitím však budou  ještě pokračovat přejímky pro ostatní divize a to až do 10:00. Ředitel závodu Jiří Mareš, však umožní jezdcům kteří se pravidelně zúčastňují seriálu Mistrovství Evropy, absolvovat přejímky až do 11:00 hod.  Od 12:00 hod tedy začne trénink i pro ostatní divize. Zatímco divize racer buggy si odjede v sobotu dvě svoje rozjížďky, ostatní divize stihnou pouze jednu a to od 17:00. Neděle začne v 8:30 hod druhými jízdy divizích bez RB, ve třetích od 11:00 hod se již představí kompletní startovní pole a taktéž kompletní finálové jízdy budou odstartovány  od 14:30 hod.

   Nedílnou součástí poříčského závodu, je již třetí ročník závodu o pohár MEDIASPORTU v divizi D3. Jako každý rok se pojede nejen o hodnotné a věcné ceny především od firem Mascom a Banner, ale také o pěkné price money pro první tři jezdce a 120 cm měřící putovní pohár pro vítěze. Ostatní divize ale ani diváci však nezůstanou zkrátka, neboť i pro ně jsou připraveny hodnotné ceny a divácká soutěž.

   V nedělních přestávkách předvede divákům svou atraktivní show FMX motokrosař Petr Pilník Pilát na unikátním dvojskoku. Tento jezdec který byl letos vyhlášen evropskou jedničkou Freestyle motocrossu v kategorii nováček roku a zároveň druhý hned za Travisem Pastranou za nejlepší trik roku. Myslím, že tímto doprovodným programem bude jen podtržena atraktivita celého závodu.

   Pořadatelé zvou proto všechny příznivce motoristického sportu a adrenalinového zážitku zvlášť, na závodní víkend 24.-25. července do Poříčí nad Sázavou na závodiště Homolka. Přijďte podpořit nejen naše domácí jezdce Romana Kalvodu, Vláďu Štětinu a Honzu Smrže v boji o získání „zpět domů“ putovního poháru MEDIASPORTU, ale třeba i Jirku Havelku startujícího v nové divizi Kartcross.

 

V sekci "Ke stažení" naleznete dokumenty k závodu

VIDEOPOZVÁNKA NA ZÁVOD 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ať se zadaří

(Vilík, 18. 7. 2010 15:55)

Přeji celým závodům a všem co se na přípravě podíleli hoooodně štěstí!!!

zahraniční jezdci

(Petr, 9. 7. 2010 9:19)

Jsem dost v očekávání jestli se v závodě objeví i nějací zahraniční jezdci, kromě slovenských závodníků a taky jestli přijedou češi co se účastní jen závodů ME