Jdi na obsah Jdi na menu

PRUH media50 media

VYHRÁL DOMÁCÍ JEZDEC

26. 11. 2009

V neděli se na trati v Poříčí nad Sázavou jel závod MČR Obrazekv autokrosu ve třídách Racer buggy, v cestovních vozech a v junior buggy. Čtyřlitry zde nejeli o body, ale o Putovní pohár Mediasportu. Závodům přálo počasí a na hezky připravené trati byli k vidění krásné souboje, kterým přihlíželo velké množství diváků.

V nejslabších Racer buggy 160 zvítězila i zde Anežka Francová, která svého rivala Lubomíra Bavlnku předjela až v poslední zatáčce před cílem. Ve třídě 125 si dojel pro vítězství Petr Nikodém a ve třídě 250 Radek Franc.

V cestovních vozech v divizi 6 tentokrát ve velmi zajímavém finále zvítězil Ludvík Hušek před Tomášem Marholdem a Pavlem Svobodou. Velký favorit Tomáš Jánoš po lehké kolizi nedojel. Velkou smůlu měl letos už tradičně Jiří Bret, který musel ze skvělého místa ve finále odstoupit.

Obrazek

V divizi 1 a 5 zvítězil Zdeněk Antony před Stanislavem Horáčkem a Josefem Chottem. Smůlu měl velmi rychlý Jan Bartoš, který to přehnal s dravostí a udělal kotrmelec a dost zničil svůj vůz.

V Junior buggy tentokrát slavila double rodina Kupcova. Zvítězil Karel před Radomírem. Třetí místo vybojoval Obrazekv poslední zatáčce Marek Sekanina, když předjel Matyáše Zemana. Smůlu měla Ivana Kuželová, která havarovala hned v prvním kole a nebo Tomáš Pospíšilík, který pro poruchu skončil už v tréninku.

Ve vloženém závodě čtyřlitrů, kde se jelo o Putovní pohár Mediasportu, zvítězil po velkém souboji Roman Kavoda před Martinem Švábenským. Třetí dojel Boris Vaculík a čtvrtý Jaroslav Hošek, který startoval s novým vozem s motorem Mitsubishi. Smůlu měl Jan Smrž, který ve finále vedl, ale ve druhém kole pro poruchu odstoupil.